پگاه بزرگترین کارخانه تولید محصولات پودری در غرب کشور را افتتاح کرد


با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل هلدینگ صنایع غذایی، کشاورزی و دارویی صندوق بازنشستگی کشوری، استاندار لرستان، معاونان و مدیران کل استان بزرگترین کارخانه تولید محصولات پودری در شرکت پگاه لرستان افتتاح شد.


 مدیرعامل هلدینگ صنایع غذایی، کشاورزی و دارویی در آیین افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه‌ تولید محصولات پودری غرب کشور ضمن تاکید بر اینکه مجموعه‌ هلدینگ غذایی یکی از بی‌حاشیه‌ترین و بهترین هلدینگ‌های بوده و با سلامت و تغذیه‌ مردم در راتباط  است، اظهار کرد: به دلیل سود کم این هلدینگ، ما نمی‌توانیم قیمت محصولات را مانند سایر محصولات استراتژیک بالا برد و به همین دلیل به سود کم بسنده کرده‌ایم.
علی رومی با اشاره به نیاز هموطنان به تولید محصولات شیری عنوان کرد: این شرکت به دلیل دولتی و شبه دولتی بودن دارای محصولات کاملا سالم است.
وی  با یادآوری اینکه برخی از شرکت‌ها راه صدساله را یک‌شبه طی می‌کنند، مطرح کرد: اما این شرکت علاوه بر داشتن قدمت زیاد پر درآمد نیست، ما با توجه به قیمت و کیفیت و همکاری مصرف‌کننده و دولت آرام آرام به راه خود ادامه می‌دهد.
رومی بیان کرد:  این شرکت با 63 سال قدمت در صنعت شیر ایران با یک شرایط نرمال در سطح کشور و بین‌الملل فعالیت خود را انجام می‌دهد.
مدیر عامل هلدینگ با تاکید بر اینکه عدم همکاری، همدلی و هم افزایی باعث ایجاد هم‌‌فرسایی می‌شود، تصریح کرد: ما از مدیر عامل شرکت شیر پگاه لرستان جهت پیشرفت درخواست هم‌دلی و هم‌افزایی بیش‌تر را با صنعت شیر ایران داشته و امیدوار هستیم در سفر بعدی خود به این استان شاهد انبارهای پر از شیرخشک باشیم.
وی خاطرنشان کرد: بازار روسیه، عراق، افغانستان و حتی بازارهای عربی تشنه‌ شیر خشک هستند.، امروزه قیمت جهانی شیر خشک بالا رفته و بسیاری از کارخانه‌های کشور در انبارهای خود شیر خشک ندارند.
رومی تبدیل روزانه 180 تن شیر به شیر خشک را کاری بسیار مهم دانست و اضافه کرد: در این کارخانه با 200 نفر نیرو روزانه 150تن شیر خشک تولید می‌شود و در صورت ورود 180تن شیر به این چرخه‌ رونق بازار صادرات کشور رونق خواهد یافت.
وی از افتتاح مجتمع دامپروری شهرستان الیگودرز تا 22 بهمن ماه خبر داد و گفت: این مجتمع اکنون دارای 45 درصد پیشرفت فیزیکی است که برای تکمیل این پروژه 30 میلیارد تومان توسط بانک کشاورزی در راستای تامین اعتبار پرداخت شده است و در صورت اجرایی شدن آن 80 تن شیر خام با کیفیت وارد چرخه‌ی تولید می‌شود.